Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP
Biura: ul. Bolesława Prusa 9-11, Gdynia 81-431
Siedziba Główna: Al. Jana Pawła II 5, 81-345 Gdynia

tel./fax 58 620-90-37
email: cwm@zhp.pl

Żeglarska majówka na Olandii

27 kwietnia - 04 maja 2019

Wiosenny rejs, który pozwoli poczuć prawdziwy, żeglarski klimat zarówno doświadczonym żeglarzom, ogorzałym od wiatru jak i tym, którzy stawiać będą na pokładzie pierwsze, niepewne kroki. 

Jeśli tylko Neptun będzie sprzyjał naszym zamierzeniom popłyniemy na Olandię i do leżącego po drugiej stronie cieśniny Kalmaru.

Takie, majowe żeglowanie.

O rejsie

Rejs rozpoczynamy w Gdyni, 27 maja o godzinie 14:00. Wyruszymy z Gdyni i obierzemy kurs na Kalmarsund i szwedzką wyspę Olandię. W zależności od wiatrów i woli załogi odwiedzimy Kalmar i Borgholm lub Kalskronę.

Kalskrona leży na trzydziestu trzech wyspach archipelagu Blekinge na skalistym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na mniejszych wysepkach znajdują się budynki i fortece należące niegdyś do systemu obronnego miasta. Wiele z nich udostępniono do zwiedzania. Ważnym turystycznie punktem miasta jest Muzeum Morskie, które dzięki bogatemu wyposażeniu i multimedialnemu wyposażeniu zainteresuje osoby w każdym wieku.

Kalmar to jedno z najstarszych miast Szwecji. Wyróżnia je nietypowa starówka, którą tworzą dobrze zachowane i zamieszkałe drewniane domy z XVIII i XIX wieku. Wielbiciele zabytków z pewnością zechcą zobaczyć kalmarski zamek, katedrę  wieże ciśnień. Inni z pewnością chętnie spróbują kanelbulli, czyli szwedzkich bułek cynamonowych. 

 Płynąć przez cieśninę między Olandią a stałym lądem można podziwiać latarnię położoną na południowym skraju wyspy i przerzucony nad nią Ölandsbron. Można się w ten sposób dostać do Borgholmu (którego nie należy mylić z duńską wyspą Bornholm!). W tym przytulnym miasteczku warto odwiedzić okazałe ruiny średniowiecznego zamku i pięknie kwitnące wiosną ogrody. Ciekawą atrakcją jest również wciąż działający, drewniany dom kąpielowy z sauną.

Po tym wszystkim wrócimy do Gdyni z naładowanymi bateriami na kolejne miesiące pracy i nauki.


Cena: 990 zł

Cena zawiera

  • pobyt na jachcie
  • opiekę kapitana i oficera
  • zaopatrzenie statku w paliwo,  oleje

 

Kasa jachtowa*: 250 zł

Kasa jachtowa zawiera

  • wyżywienie
  • opłaty portowe
  • zaopatrzenie statku w wodę

 

Nie wliczone w koszty

  • dojazdu do/ z Gdyni
  • wydatki własne 

 

*Kasa jachtowa to pieniądze, które załoganci zabierają ze sobą na jacht i "wkładają" do wspólnego budżetu, rozliczana na koniec rejsu. 


Kto może wziąć udział w rejsie?
Każdy w wieku 18+.
Nie są wymagane żadne uprawnienia żeglarskie ani doświadczenie na morzu.

Patroni medialni: