Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP
Biura: ul. Bolesława Prusa 9-11, Gdynia 81-431
Siedziba Główna: Al. Jana Pawła II 5, 81-345 Gdynia

tel./fax 58 620-90-37
email: cwm@zhp.pl

Rozpoczął się piąty OnkoRejs

OnkoRejs to inicjatyw, która powstała by dawać nadzieje ludziom cierpiącym na choroby nowotworowe. Ma pokazać, że choroba to nie wyrok i pomimo niej można spełniać swoje marzenia. Drugim celem akcji jest promowanie profilaktyki. Większość chorób nowotworowych jest uleczalna, jeśli zostanie wykryta we wczesnym stadium, dlatego regularne badania są tak istotne.

Tegoroczny OnkoRejs to już piata edycja tej akcji. Pierwszy odbył się w 2015 roku. Kolejno OnkoRejs zmierzał do: Visby (2015), Kłajpedy i Liepaji (2016) oraz Kalskrony (2017).

Piąty OnkoRejs, pod dowództwem doświadczonego kapitana Tomasza Kulawika, rozpoczął się w Świnoujsciu w niedzielę 12 sierpnia 2018 roku. Na samym początku uczestnicy podzieleni na 4 wachty przeszli obowiązkowe szkolenie z zakresu pracy i bezpieczeństwa na żaglowcu. Następnie, już jako pełnoprawna załoga Zawiszy Czarnego wyruszyli w morze i w poniedziałek dotarł do Kopenhagi. Dziś wieczorem Zawiszy Czarny opuści ten piękny port. Przed dotarciem do polskiego wybrzeża załoga żaglowca planuje zawinąć do Ystad i zatrzymać się na chwilę na Borholmie. 19 sierpnia Zawisza oraz OnkoRejsowa załoga wróci do Gdyni.

Patroni medialni: