Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP
Biura: ul. Bolesława Prusa 9-11, Gdynia 81-431
Siedziba Główna: Al. Jana Pawła II 5, 81-345 Gdynia

tel./fax 58 620-90-37
email: cwm@zhp.pl

Odszedł Kapitan Jan Ludwig.

Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 1 stycznia 2019 roku, objął wieczną wachtę hm. Jan Ludwig, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, wychowawca młodzieży, organizator i kapitan rejsu Zawiszy dookoła świata.

 

Kpt. Jan Ludwig był synem Stanisława Ludwiga (1915-2008)- wychowanka gen. Mariusza Zaruskiego, oficera w większości rejsów przedwojennego Zawiszy Czarnego.

Sam kpt. Jan Ludwig brał udział już w drugim w historii rejsie obecnego  Zawiszy Czarnego, którego później został kapitanem. Jego najważniejszym rejsem na tej funkcji był wspomniany już 6 etapowy rejs dookoła świata. Za jego poprowadzenie otrzymał nagrodę Honorową Rejs Roku 1990 i Srebrny Sekstant.

Z wykształcenia okrętowiec, przez część swojego życia pełnił funkcję kierownika Inspektoratu Jachtów i Łodzi w Polskim Rejestrze Statków.

Za swoją wieloletnią pracę wychowawczą i żeglarską Kapitan Jan Ludwig zostałodznaczony Srebrnym Krzyżem za Zasługi dla ZHP  w 2015 roku i Medalem Za Załugi w Wychowaniu Wodnym ZHP im. Generała Mariusza Zaruskiego w 2018 roku.

W imieniu Centrum Wychowania Morskiego ZHP oraz grona kapitanów sy Zawisza Czarny składamy Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego najserdeczniejsze wyrazy współczucia.


Patroni medialni: