Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP
Biura: ul. Bolesława Prusa 9-11, Gdynia 81-431
Siedziba Główna: Al. Jana Pawła II 5, 81-345 Gdynia

tel./fax 58 620-90-37
email: cwm@zhp.pl

CWM ZHP na Zolocie ZHP 2018 

Nie mogło nas zabraknąć na Zlocie ZHP 2018. Instruktorzy CWM ZHP w czasie Zlotu robili wszystko co możliwe, żeby maksymalnie wykorzystać każdą chwilę. W czasie zajęć modulowych żeglowaliśmy z uczestnikami i kadrą Zlotu, natomiast w ramach programu wieczornego prowadziliśmy stoisko Zawiszy Czarnego, które przygotowaliśmy wspólnie ze sponsorem żaglowca Grupą Energa. 

Pływania zlotowe prowadziliśmy na naszym nowym jachcie sy Delphia III, o którym więcej możecie przeczytać w artykule opisującym podniesienie bandery harcerskiej na tej jednostce. (Aby przejść do artykułu "Podniesienie Bandery" klinknij TUTAJ.) Podczas plywań odwiedzily nas patrole z całej Polski, dzięki czemu mielismy okazję porozmawiać w szerokim gronie nie tylko o Zlocie, ale też o wychowaniu wodny w ZHP. Na pokladzie naszej Delphi III w czasie minionego tygodnia zawitali też komendanci chorągwi, przedstawiciele Centralnej Komisi Rewizyjnej, skauci z Izraela a nawen sama Naczelniczka ZHP druhna Anna Nowosad. 

Stoisko Zawiszy również cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników Zlotu. Odwiedzili nas nawet skauci z Arabi Saudyjskiej i Hong Kongu. Nie opowiadaliśmy jednak o morskich podróżach, ale od razu stawialiśmy przed naszymi gośćmi wodne wyzwania. Ci kórzy się ich podjeli śpiewali zawiszowe piosenki, uczyli się żeglarskich węzłów i sprawdzali które towary z ich otoczenia przybyły do naszego kraju drogą morska. Niejeden zlotowy patrol odkrył ze zdziwieniem jak przydatne mogą być węzły żeglarskie, albo jak ważny jest dla naszej gospodarki transport morski. Po wykonaniu wszytkich zadań uczestnicy odbierali pakiet gadżetów żeglarskich przygotowanych przez firmę Energa. 

W niedzielę wróciliśmy ze Zlotu ZHP 2018 zmęczeni ale zadowoleni. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować wychowaniem wodnym druhny i druhów, których mieliśmy okazję spotkać w czasie minionego tygpdnia i że spotkamy się znowu tym razem na wodnych szlakach!

Patroni medialni: