67 Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej

W miniony weekend odbyły się 67 Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej, organizowana przez Yacht Klub „Stal” Gdynia. Są to regaty rozgrywane co roku w formule australijskiego wyścigu, w którym zwycięzcą jest pierwszy jacht na mecie. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło aż 107 jachtów, w tym nowy jacht CWM ZHP Delphia III.

Na Delphi III do rywalizacji stanęła reprezentacja Wydziału Wychowania Wodnego ZHP. Był to pierwszy start tego zespołu regatach morskich.

„Jacht sprawował się doskonale- mówił po zakończeniu wyścigu szef Wydziału Wychowania ZHP i jednocześnie kapitan dowodzący regatową załogą hm. Rafał Klepacz.-Jako załoga musimy się jeszcze zgrać i nabrać doświadczenia.” Pozostali uczestnicy zgodnie potwierdzali chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach imprezy.

Oprócz Delphi III w regatach wziął udział jeszcze jeden jacht pod harcerską banderą. Żeglowali na nim harcerze z HKW "Dal". Mamy nadzieję, że coraz więcej harcerskich załóg będzie brać udział w tych kultowych regatach oraz że zajmowane miejsca będą z każdym rokiem coraz lepsze.