Spotkanie pilotów chorągwi oraz kadr wychowania wodnego

Wrocław 6 - 8 października 2017

Wydział Wychowania Wodnego zaprasza pilotów chorągwi oraz instruktorów działających w obszarze wychowania wodnego w ZHP na szczeblu chorągwi na spotkanie Pilotów Chorągwi i kadr wychowania wodnego.

Spotkanie odbędzie się w dniach 6 – 8 października 2017 w Harcerskim Ośrodku Wodnym STANICA we Wrocławiu.

W programie:

1. Prezentacja dorobku środowisk wodnych w sezonie nawigacyjnym 2017,
  2. Wstępne podsumowanie funkcjonowania Programu Wychowania Wodnego,
  3. Przekazanie informacji o stanie zaawansowania tworzenia Wodniackiej Mapy Polski,
  4. Dyskusja i przyjęcie ustaleń dotyczących ustanowienia w ZHP Medalu Zaruskiego, za osiągnięcia w obszarze wychowania wodnego,
  5. Przekazanie informacji o stanie przygotowań do Konferencji Wychowanie Wodne w ZHP w dniach 9 – 11 lutego 2018,
  6. Plany Wydziału Wychowania Wodnego i CWM ZHP na 2018 rok,

Ponadto:

1. Zwiedzanie Harcerskiego Ośrodka Wodnego STANICA we Wrocławiu
  2. Rekreacja na kajakach i jachtach w Zatoce Stanicy na Odrze,
  3. Zwiedzanie Wrocławia od strony Odry na jachtach motorowych.

Wpisowe na spotkanie wynosi 25 zł. W ramach wpisowego zapewniamy:

• Nocleg w warunkach harcerskich (kanadyjka lub materac na ziemi)
  • Pełne wyżywieniec.
  • Przerwy kawowe
  • Dostęp do sprzętu wodnego
  • Wycieczka po Wrocławiu.

Zgłoszenia przyjmujemy przez poniższy formularz do dnia 30 września 2017 roku.

Do zgłoszenia wystawiamy paragon. W przypadku potrzeby wystawienia faktury prosimy o informację drogą mailową na adres: bok.cwm@zhp.pl

Co zabrać na spotkanie:

1. notatnik, przybory
  2. pełne umundurowanie harcerskie z nakryciem głowy
  3. odzież do aktywności na wodzie
  4. obuwie na zmianę
  5. śpiwór
  6. komplet naczyń, sztućce, kubek

Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

Harcerski Ośrodek Wodny STANICA znajduje się na wrocławskim Biskupinie już od 1973 roku. Płynąc w dół rzeki Odry, od strony Opatowic do centrum, na 248 km znajdziemy odnogę do zacisznej zatoczki na prawym brzegu. Dzięki takiemu położeniu Stanica stanowi świetne miejsce do rekreacji nad wodą, w otoczeniu zieleni, a zarazem blisko centrum.

Ośrodek dysponuje bezpieczną przystanią z pływającymi pomostami, przestrzenią hangarową i warsztatową, zapleczem sanitarnym oraz dwiema harcówkami w których odbywają się zbiórki drużyn.

Na terenie Ośrodka jest wydzielone miejsce na ognisko, a w pobliżu znajduje się boisko do piłki nożnej. Istnieje też możliwość slipowania łodzi i postojowania na bojach.Z przystani można w ciągu kilkunastu minut dopłynąć do samego centrum miasta, a dla amatorów pieszych wycieczek - w zasięgu trzech kilometrów znajdują się ZOO, Hala Stulecia, Park Szczytnicki czy Stadion Olimpijski.