Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP
Biura: ul. Bolesława Prusa 9-11, Gdynia 81-431
Siedziba Główna: Al. Jana Pawła II 5, 81-345 Gdynia

tel./fax 58 620-90-37
email: cwm@zhp.pl

Rejsy Chorągwi Stolecznej ZHP 

 

 

Chorągiew Stołeczna ZHP zaprasza wędrowników , instruktorów harcerskich, byłych harcerzy i sympatyków harcerstwa na organizowane w tym roku rejsy morskie:

 

Gdynia- gdzie wiatr i oczy poniosą-Gdynia

Rejs w terminie 26 maja – 1 czerwca 2018 r chorągwianym jachtem –14 metrowym (12 osobowym ) szkunerem sztakslowym   s/y Warszawska Nike. Będzie okazja do zapoznania się z ciekawym takielunkiem tego pieknego jachtu.

Trasa rejsu do uzgodnienia w zależności od warunków atmosferycznych (Kłajpeda lub , któryś z urokliwych portów Bornholmu, ale na życzenie załogi może to być tez rejs po polskich portach.

Koszt to jedynie 900 zł +  zwrotna kaucja 100 zł. W cenę wliczono koszt jachtu , paliwa, żywności i opłat portowych. Zapraszamy wędrowników , instruktorów harcerskich lub sympatyków naszej organizacji.

Oslo – Świnoujście 

Rejs w terminie 5-12 sierpnia 2018 r, flgowym żaglowcem ZHP s/y Zawisza Czarny. Jest to kolejny rejs na Zzawiszy, organizowany przez Zespół Pilota Chorągwi Sołecznej ZHP. Koszt rejsu to 1800 zł + przelot samolotem (około 450 zł).

Będzie to okazja aby pożeglować po wodach Bałtyku ale także Oslofiordu, Kattegatu, Skagerraku i Oresudu.
Załoga uda się do stolicy Norwegii samolotem i zwiedzi miasto przed wyruszeniem w rejs. Kapitanem podczas rejsu będzie phm. kapitn jachtowy Wiktor Wróblewski, a całą kadrę oficerską stanowić będą instruktorzy naszej chorągwi.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje na pilot@stoleczna.zhp.pl.Patroni medialni: