Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP
Al. Jana Pawła II 5, 81-345 Gdynia

tel./fax 58 620-90-37
email: cwm@zhp.pl

Wydział Wychowania Wodnego GK ZHP i Zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej ZHP zapraszają na konferencję

WYCHOWANIE WODNE W ZHP

Gdynia, 17 – 19 lutego 2017

Wydział wychowania wodnego GK ZHP oraz zespół pilota chorągwi Gdańskiej zapraszają na konferencję Wychowanie Wodne w ZHP. Konferencja jest adresowana do wędrowników i instruktorów harcerskich zainteresowanych działaniami związanymi z wykorzystaniem aktywności wodnej w programie pracy drużyn oraz instruktorów i drużynowych specjalności wodnej.

Celem konferencji jest prezentacja działań na rzecz wychowania wodnego i morskiego w ZHP, integracja środowiska wodniackiego w Polsce, uczczenie setnej rocznicy powstania pierwszych harcerskich drużyn wodnych w Polsce.

W programie konferencji, oprócz ciekawych prezentacji i prelekcji, czeka nas zapoznanie z morskim dziedzictwem Polski i Gdyni, Bal z okazji 100 lecia harcerskiego ruchu wodnego i Gala Nagrody Harcerski Rejs Roku i Harcerski Spływ Roku.

Chcemy poruszyć tematy, które są dla nas, wodniaków, ważne. Dlatego zapraszamy do zgłoszenia własnego wystąpienia - można to zrobić przez link w zakładce poniżej. 

W ramach konferencji odbędzie się również wydarzenie dość niespotykane - Bal Stulecia, na którym spotkamy się w strojach wieczorowych, w sali balowej, podsumujemy rok naszych działań i wręczymy nagrody za Harcerski Rejs Roku i Harcerski Spływ Roku, ale także będziemy tańczyć i dobrze się bawić.

Jeśli chcesz z nami uczestniczyć w tym wydarzeniu - zgłoś się już dzisiaj! 


Wszystkie środowiska lub instruktorzy mogą zgłosić wystąpienie na konferencji. Wystąpienie nie może trwać dłużej niż 20 minut, może być wsparte filmem lub prezentacją. Streszczenie wystąpienia prosimy przesłać za pomocą ankiety. Wystąpienia zostaną zaakceptowane do 5 lutego 2017. Pełną treść wystąpienia (na piśmie) prosimy przesłać do 12 lutego 2017.

Zgłoszenia przyjmujemy przez ten link. 


phm. Weronika Nadziekiewicz

szefowa konferencji

Instruktorka od 6 lat, w czasie których pełniła liczne funkcje w hufcu ZHP Wejherowo. Obecnie związana jest z 8 WWDSH Róża Wiatrów, Zespołem Pilota i zespołem programowym Chorągwi Gdańskiej. Prywatnie uczy się inżynierii dusz, czyli neurobiopsychologii. W wolnych chwilach dysponuje rękami, które leczą, choć niechętnie z nich korzysta. Rysuje i jeździ konno.

 

 

 

phm. Aleksandra Golecka

promocja i obsługa techniczna

Harcersko multifunkcyjna - drużynowa 27 Gdyńskiej DH "Pajęczaki", szefowa Referatu Harcerskiego Chorągwi Gdańskiej, członek Zespołu Harcerskiego Wydziału Wsparcia Metodycznego GK i współpracownik Wydziału Wychowania Wodnego GK ZHP. Prywatnie od niedawna posiada tytuł licencjata z zarządzania i planuje kontynuować te studia, tym razem w specjalności marketing. Uwielbia żeglować i podróżować, jest wielką fanka kapibar.

 

 

pwd. Marika Jastrzębowska

organizacja balu


Instruktorka hufca Gdynia, przez kilka lat prowadziła 151 WGDWędr. "Błękitne Jastrzębie". Działa w Zespole Pilota Chorągwi Gdańskiej oraz w Harcerskiej Akademi Kształcenia Hufca Gdynia, współrganizują kursy drużynowych wędrowniczych. Prywatnie mama małej Zosi. 

 

 

 

 

 

 

hm. Rafał Klepacz

wsparcie ze strony Fundacji Harcerstwa CWM ZHP

Harcmistrz, kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa PZŻ, płetwonurek - ratownik, organizator spływów kajakowych, morski sternik motorowodny. Kierownik Wydziału Wychowania Wodnego GK ZHP, członek Zarządu Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

 


Wydział Wychowania Wodnego GK ZHP i Zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej ZHP zapraszają na konferencję

WYCHOWANIE WODNE W ZHP

Gdynia, 17 – 19 lutego 2017

 1. Cele konferencji

  Celem konferencji jest:

  • Prezentacja działań na rzecz wychowania wodnego w ZHP
  • Integracja środowiska wodniackiego w Polsce
  • Prezentacja Programu Wychowania Wodnego ZHP
  • Rozpoczęcie obchodów 100-lecia ruchu wodnego w Polsce.
   
 2. Uczestnicy
 3. Uczestnikami konferencji mogą być instruktorzy ZHP, członkowie ZHP pełniący funkcje instruktorskie, kadra ZHP zainteresowana wychowaniem wodnym lub pracą ze specjalnością wodną.

 4. Program konferencji:
 5. Zostanie opublikowany do dnia 5 lutego 2017.

 6. Wystąpienia
 7. Wszystkie środowiska lub instruktorzy mogą zgłosić wystąpienie na konferencji. Wystąpienie nie może trwać dłużej niż 20 minut, może być wsparte filmem lub prezentacją. Streszczenie wystąpienia prosimy przesłać za pomocą ankiety http://tinyurl.com/abstrakt-konferencja. Wystąpienia zostaną zaakceptowane do 5 lutego 2017. Pełną treść wystąpienia (na piśmie) prosimy przesłać do 12 lutego 2017.

 8. Organizatorzy zapewniają:
  • nocleg w warunkach turystycznych,
  • pełne wyżywienie,
  • atrakcyjny program,
  • materiały konferencyjne,
  • pamiątkowy znaczek.
   
 9. Wpisowe
 10. Wpisowe na konferencję wynosi 95 zł dla osób pracujących i 75 zł dla studentów i uczniów. Wpisowe należy przelać na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu przyjęcia na konferencję. W ciągu 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia, należy wpłacić przynajmniej połowę opłaty konferencyjnej (bezzwrotnie), w przeciwnym przypadku zgłoszenie zostanie anulowane.

 11. Zgłoszenia
 12. Zgłoszenia na konferencję tylko przez formularz rejestracyjny na stronie http://cwm.edu.pl/konferencja-wodna do dnia 3 lutego 2017 roku.

Patroni medialni: